Alfabet w kolorowankach

Czytanie i pisanie to podstawowe umiejętności potrzebne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Już kilkulatki, a nawet jeszcze młodsze maluchy są często przez rodziców zapoznawane z literkami. Nauka czytania, a nawet odróżniania pojedynczych i skomplikowanych znaczków często sprawia jednak trudności wielu dzieciom, przez co mogą się łatwo zniechęcać i tracić motywację. Dlatego świetnym pomysłem jest nauka czytania i pisania przedszkolaków poprzez zabawę, nie tylko klockami z literkami czy nauka alfabetu w grach komputerowych, ale także z wykorzystaniem kolorowanek z literkami.

Barwne kolorowanki z alfabetem to wspaniała i rozwijająca zabawa dla dzieci nie tylko w domu. Bardzo chętnie taką formę spędzania czasu wykorzystują również pedagodzy w przedszkolach. Badania dowodzą, że malec kolorując rozwija wyobraźnię oraz umiejętność pisania i odpowiedniego prowadzenia ręki. Poza tym dziecko uczy się rozpoznawać i odróżniać kolory. Najlepsze malowanki to takie z literkami, które można pokolorować, gdyż maluch poświęca znacznie więcej uwagi kształtom liter i lepiej je zapamiętuje.

Dzięki kolorowankom z literkami nasza pociecha nie tylko może poznać alfabet, ale przy odpowiednim ich wyborze może nauczyć się nazywać nieznane przedmioty lub czynności przedstawiane na obrazkach, poznać nowe rośliny czy zwierzęta, trzeba je tylko adekwatnie dobierać i różnicować, aby dziecko się nie znudziło tą formą zabawy.

Obok papierowych książeczek do kolorowania, które możemy kupić dziecku w księgarni lub sklepie papierniczym, świetnym narzędziem służącym rozwojowi naszych pociech są również kolorowanki w wersji online. Jednak zdecydowanie lepsze są kolorowanki do druku – można je wykorzystać w wielu zabawach, a wzrok dziecka nie męczy się patrzeniem w ekran.